Історія виникнення стилю Він Чун

 

Про стиль Він Чун на Заході дізналися завдяки Брюсу Лі – це був перший стиль Кунг-Фу, який він освоїв. І згодом Він Чун вважали одним з ефективних способів самооборони.

Розвиток стилю більш детально можна прослідкувати протягом останніх 300 років, бо попередні відомості можуть бути неточними. Незважаючи на те, що знання бойового мистецтва в Китаї передаються лише по сімейним лініям, Він Чун став популярним та поширеним в Південному Китаї. Про історію його виникнення існують різні, подеколи не пов’язані між собою легенди.

Легенда 1. Виникнення стилю традиційно пов'язують з монастирем Південний Шаолінь в провінції Фуцзянь. Цей монастир був фортецею, де викладалось класичне бойове мистецтво. Через 15 - 20 років навчання звідти виходив ідеальний монах-воїн.

Необхідність протистояння постійним нападам ворогів змусила п'ять кращих майстрів бойових мистецтв Китаю зустрітися та обговорити переваги та недоліки їхніх стилів, щоб пришвидшити процес навчання монахів-воїнів. Вони вибрали найбільш ефективні  методи та прийоми і створили систему, завдяки якій навчання тривало 5 - 7 років.

Та виконати задумане вони не встигли. На монастир напали, і він був зруйнований. Залишилась єдина монахиня Нг Муі, яка знала принципи нової системи. Вона взяла на виховання сироту – дівчину Він-Чун (ім'я якої означало "Вічна Весна") та передала їй свої знання. Він-Чун виявилася доволі здібною ученицею та продовжила вдосконалення стилю.

За легендою вона не програла жодного бою чоловікові за все своє життя. Вона взяла на озброєння таку техніку ведення бою, яка є прийнятною для жінки, що за фізичною силою є слабшою від чоловіків.

Легенда 2. За другою легендою, стиль був розроблений жінкою Янь Юнчунь (Янь Вічна Весна), яка була дочкою монаха Янь Ера (за іншою версією Янь Си) монастиря Південний Шаолінь. Принципам стилю її навчив батько.

Легенда 3. Жінку Янь Юнчунь (Янь Вічна Весна) стилю навчила монахиня того ж таки монастиря Нг Муі.

         Він Чун можна умовно поділити на 2 напрямки: китайський та в’єтнамський.В Китаї існує до 50 шкіл, у В'єтнамі -  15. У китайських школах робота з енергетикою ("цигун") починається з ступеня майстра, у в'єтнамських школах – з перших етапів. Однак, майстри обох напрямків досягають приблизно одного рівня, відрізняються лише шляхи досягнення цілі.

Відомим представником китайської школи є Брюс Лі.

В'єтнамський напрямок – школа Те Конга. Відомим представником є Стівен Сігал.

У Він Чун немає обмежень за віком та фізичною формою, на противагу європейським фітнес-системам, які прийнятні для молодих людей, та не підходять людям зрілим, організм яких може не витримати навантажень.

Пошук


НОВИНИ

01.01.2020
Колектив Науково-дослідного інституту інфокомунікацій ОНАЗ ім. О.С.Попова бажає всім здоров'я, творчих і наукових звершень у Новому 2020 році!
10.12.2019
Проведено науково-практичний семінар «Пошук шляхів удосконалення інфокомунікацій» Розглянуто шляхи удосконалення інфокомунікаційної сфери, описано напрямки удосконалення технологій передачі даних та відповідних мереж, підходи до удосконалення підприємств телекомунікаційної сфери і його пришвидшення. Проаналізовано питання менеджменту персоналу підприємств,...
26.11.2019
Колектив Науково-дослідного інституту інфокомунікацій ОНАЗ ім. О.С.Попова вітає вас із Всесвітнім днем інформації.
Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank