ПТР "Стимул" у проекті «ІТ-освіта в ЗОШ»

Image00010ПТР "Стимул" у проекті «ІТ-освіта в ЗОШ»

На сьогодні сфера інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) – це: нові стандарти життя для громадян України й суспільства в цілому; сектор бізнесу, що швидко розвивається; нові робочі місця і новий сучасний напрям освіти.

Спостерігається стійкий дефіцит кваліфікованих кадрів на ринку праці інформаційно-технологічної (ІТ) галузі, незважаючи на розвинену мережу вищих навчальних закладів – провайдерів ІТ-спеціальностей, а також чималий щорічний обсяг державного замовлення на підготовку ІТ-фахівців.

Для вирішення цих проблем, а також з метою ознайомлення школярів і вчителів з перспективними IT–технологіями, популяризації інформаційно-технологічних напрямів підготовки та формування якісного контингенту студентів в ОНАЗ ім. О.С. Попова, протягом двох років впроваджується проект «ІТ-освіта в ЗОШ».

Саме тому, в рамках запропонованого експерименту передбачається використання комп’ютерної програми творчої реалізації (ПТР) «Стимул», розробленої в НДІ Інфокомунікацій Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова, яка покликана вдосконалити підходи до пошуку професійного спрямування учнівської молоді та гармонізації навчального процесу.

Image00015Протягом чотирьох років здійснюється апробація ПТР "Стимул" у навчальних закладах України різних ступенів акредитації. Серед заходів – проведення анкетування колективу педагогів та учнів старших класів Львівської спеціалізованої школи І ступеня №4 з поглибленим вивченням англійської мови, школи №34 ім. М.Шашкевича (м. Львів), НВК “Школа-ліцей Оріяна” (м. Львів). Обробка даних анкетування допомогла визначити потенційні конфлікти у навчальних класах та окреслити шляхи вдосконалення подачі навчального матеріалу з урахуванням особливостей інформаційного сприйняття окремих учнів.

Застосування програми “Стимул” в освітньому процесі в рамках експерименту відкриває можливість цілеспрямовано, об’єктивно й обґрунтовано вирішувати завдання оцінки індивідуальних уподобань та схильностей кожного анкетованого школяра, подачі навчального матеріалу для його ефективного засвоєння, формування навчальних груп з урахуванням імовірної міжособистісної взаємодії, здійснення професійного спрямування учнівської молоді.

Пошук


НОВИНИ

01.01.2020
Колектив Науково-дослідного інституту інфокомунікацій ОНАЗ ім. О.С.Попова бажає всім здоров'я, творчих і наукових звершень у Новому 2020 році!
10.12.2019
Проведено науково-практичний семінар «Пошук шляхів удосконалення інфокомунікацій» Розглянуто шляхи удосконалення інфокомунікаційної сфери, описано напрямки удосконалення технологій передачі даних та відповідних мереж, підходи до удосконалення підприємств телекомунікаційної сфери і його пришвидшення. Проаналізовано питання менеджменту персоналу підприємств,...
26.11.2019
Колектив Науково-дослідного інституту інфокомунікацій ОНАЗ ім. О.С.Попова вітає вас із Всесвітнім днем інформації.
Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank